Kāda ir atšķirība starp kartēm ar magnētikso joslu (Magnetic Stripe) un bezkontakta kartēm (Proximity Cards)

on .

magnetiskas joslas kartes

Uzziniet par atšķirībām starp kartēm ar magnētisko joslu un bezkontaktu kartēm - un uzziniet, kurš kartes veids vislabāk atbilst jūsu uzņēmuma vajadzībām.

Bieži mums nav nepieciešama nekāda veida karšu kodēšana, bez jebkāda veida papildus drošības. Šāda veida kartes lielākoties izmanto kā ID kartes, caurlaides, biedra kartes, dažos gadījumos arī kā lojalitātes kartes un dāvanu kartes, tā ir arī opcija ja uzņēmumam nav karšu lasītaja. Šo karšu elektroniskai identifikācijai var izmantot uzdrukātu kartes nummuru, svītrkodu vai QR kodu.

Tomēr, ja vēlamies ieviest drošu, ērtu un elektronisku identifikāciju, ir jāapsver par magnētisko vai bezkontakta karšu ieviešanu.

 

 

 

Kartes ar magnētiskās joslas kodējumu.

magnetiskas kartesMagnētiskās joslas karte ir kartes veids, kas spēj uzglabāt datus uz kartes magnētiskā materiāla joslas (melnās svītras kartes aizmugurē). Parasti kartes joslā tiek iekodēts identifikators, kas sastāv no vairāku ciparu kombinācijas, piemēram 2019010110001. Šo karti nolasa novelkot kartes magnētisko daļu caur magnētiskās joslas karšu lasītaju. Pēc nolasīšanas, apstrādes programma iegūst no datu bāzes un izvada uz ekrāna interesējošos datus, kas atbilst attiecīgajam identifikatora nummuram, piemēram – kartes īpašnieka vārdu, uzvārdu, atlaidi, uzkrājumu utt.

Karšu ar magnētiskajām joslām pielietošana ir ļoti plaša, kā piemēram:
• Lojalitātes kartes
• Biedru kartes
• Dāvanu kartes
• Atlaižu kartes
• Viesnīcu kartes
• Caurlaides
• Laika uzskaites kartes

rfid kartes

Kas ir bezkontaktu kartes (Proximity Cards, RFID / NFC)?

Kā norāda nosaukums, bezkontakta kartēm nav nepieciešams fiziski pieskarties lasītājam. Apmeklētāji kartes var vienkārši pietuvināt lasītājam, tādā veidā identificējot sevi un pāātrinot karšu nolasīšanas procesu, kā arī samazinot lasītāja un kartes nolietojumu un pagarināt kalpošanas laiku. Šāda veida kartes arvien aktīvāk ienāk mūsu ikdienā, kā piemēram bankas maksājumu kartes, etaloni, caurlaides, lojalitātes kartes kā Rimi kartes u.c.

Bezkontaktu kartes tiek kodētas ar unikāliem numuriem, ko nevar atjaunināt vai mainīt. Tas nodrošina to, ka kartes dati paliek neskarti un nemainīti. Šīs kartes, dēļ specifiskā kodēšanas veida un iekšējā čipa ir ievērojami drošākas par magnētiskās joslas un citām kartēm.

Bezkontaktu kartes ir ideāla izvēle caurlaidēm, iestādēm kurām ir liela apmeklētāju plūsma, brīžos kad nepieciešama drošība pret karšu dublēšanas iespējām.

Ir dažādi bezkontakta karšu čipa veidi, kā piemēram "Mifare Ultralight" un "Mifare Classic" (13.56MHz), Emarine EM4100 (125KHz) u.c. Izvēlētais kartes veids būs atkarīgs no tā, kāda veida kartes atbalsta Jūsu sistēma.
Bezkontaktu kartes ir ieprogrammētas (kodētas) ar diviem unikāliem numuriem: iekārtas kodu un kartes numuru. Šie unikālie numuri lielākoties ir standarta un tiek ievadīti Jūsu sistēmā, bet var būt arī speciāli tikt ieprogrammēti jums.

Kuras kartes ir piemērotākas manam uzņēmumam?

Sākumā būtu verts pārbaudīt kāda veida kartes atbalsta Jūsu sistēma.
Visbiežāk sistēmas atbalsta magnētiskas kartes vai arī vienkārši apdrukātas kartes ar svītrkoda identifikāciju.

RFID bezkontaktu kartes ir ievērojami drošākas pret to klonēšanu. Tās ir ērtākas lietošanā, ātrāk identificējamas, kā arī kartes un sistēma kalpo ievērojami ilgāk, jo nav mehāniska iedarbe. Taču šīs kartes ir arī dārgākas. Bet ilglaicīgi noteikti plusi būs lielāki par papildus izdevumiem sākuma etapā.

Informācija par attiecīgo karšu izgatavošanu pieejama zem sadaļām:

 

Droši rakstiet vai zvaniet mūsu specialistiem, mēs palīdzēsim Jums ieviest labākās kartes un risinājumus Jūsu uzņēmuma vajadzībām.

Lojalitāte ir viena no būtiskākajām uzņēmējdarbības metodēm, pie kuras ir nepārtraukti jāstrādā. Lojalitates kartes ir labākais veids kā identificet Jūsu apmeklētājus, noskaidrot viņu paradumus, vēlmes un apbalvot tos par uzticību Jūsu uzņēmumam.

Mūsu uzticamie klienti

fdscards partneri kartes

Par mums

Mēs veidojam lojalitāti starp Jūsu uzņemumu un Jūsu klientiem. Piedāvājam uzstādīt Jūsu uzņēmumam mūsdienīgu lojalitātes sistēmu un izgatavot augstas kvalitātes klientu lojalitātes kartes.

Mēs darbojamies Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas tirgos, kā arī esam biedri "Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamerā" un "Zviedru tirdzniecības kamerā".

Klientu plastikāta lojalitātes kartes

Pasūtīšana

Kontakti

 • Adrese:
  Matīsa iela 76/78-204 kab.
  Rīga, Latvija
 • Mob:
  22405380, 22013897
 • E-pasts:
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Sekojiet mums:
 • Darba laiks: 
  P.-P. 8:00-19:00
Interneta vietnē tiek vākti dati par lapas apmeklētājiem, tādējādi izvērtējot, cik noderīga ir Vietne, un kā to varētu uzlabot. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piem. Google Analytics.
Piekrītu